DİSK

Birleşik Metal-İş Sendikası

      ekonomi ve hukuk dergisi

Sociological Abstracts tarafından indekslenmektedir

 

   

anasayfa

yayın kurulu

hakkında

yazı koşulları

iletişim

english


İnternet Baskısı

ISSN 1305-2837


Yargıtay Kararları Arama Motoru
   

2008/3 (18)

  • SUNUŞ,

18. sayımızla tekrar merhaba.

Bu sayımızı Türk Sosyal Bilimler Derneği’nin iki yılda bir düzenlemekte olduğu Ulusal Sosyal Bilimler Kongresi’ne sunulan bildirilere ayırdık. Bu konuda bizlere değerli hocamız Prof. Dr. Ahmet Makal katkı verdi. Bu sayının editörlüğünü bizimle paylaşıp hem yazarlardan bildirileri toplayarak hem de derginin tanıtım yazısını hazırlayarak dergimizi yayıma soktu. Kendilerine ve bildirilerini bizimle paylaşan değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz.

Bu sayımızda yabancı Mahkeme kararlarına yer verilmiş, Yargıtay, 9, 10, 21. HD’nun vermiş olduğu toplam 72 adet karar yayımlanmıştır.

Bu vesileyle yazarlarımıza, makaleleri büyük bir titizlikle inceleyen hakemlerimize,  her zaman olduğu gibi derginin basımında büyük emek veren Birleşik Metal İş Basın Yayın Servisindeki arkadaşlarımıza, derginin web sayfasını düzenleyen Kristal-İş Sendikası Eğitim Müdürü Sayın Aziz Çelik’e ve emeği geçen, eleştirileri ve önerileriyle katkı sunan herkese bir kez daha teşekkür ediyor, 19. sayıda birlikte olmayı diliyoruz.

 

Yayın Yönetmeni

Murat Özveri

  

   
       
   
       

Çalışma ve Toplum yılda dört defa yayınlanan hakemli bir dergidir.

   
         

e-posta